Kurz Šití s Markét

Datum: Všechny fyzické kurzy jsou dočasně pozastaveny z důvodu virové situace v ČR. Můžete si ale objednat kurz šití pro začátečníky online.

Místo: Prokopova 14, Praha 3, Žižkov
(zastávka tramvaje Prokopovo náměstí)

Cena: 2100 Kč

Chcete si doplnit šatník o vlastnoručně ušité kousky? Máte základy šití za sebou a chcete se pustit do šití oblečení? Chcete se naučit pracovat se střihem? Šití s Markét je přizpůsobivý kurz, kde si můžete z nabídnutého portfolia vybrat, co si na kurzu ušijete, anebo si po konzultaci donést něco vlastního.

V portfoliu najdete jednodušší kousky oblečení, ale i složitější pro pokročilé. Před začátkem kurzu spolu zkonzultujeme, co byste si chtěl/a ušít a podle vašich dosavadních zkušeností vybereme to nejvhodnější pro vás. Dostanete instrukce o tom, jaký materiál si máte donést, kolik si ho máte donést, a jestli potřebujete ještě něco dalšího.

Co vás v kurzu Šití s Markét čeká?

 • Kurz je rozdělen na tři setkání – dohromady 10,5 hodin kurzu.
 • Kurz má omezenou kapacitu na 4 lidi, což všem zajišťuje individuální přístup.
 • Můžete si vybrat ze 6 základních střihů (fotky jsou níže).
 • Můžete si donést vlastní střih a zkonzultovat se mnou, co si chcete ušít.
 • Naučíte se pracovat se střihem.
 • Budete se moci zeptat na všechno ohledně šití, co vám nebylo jasné.
 • Budete odcházet s vlastnoručně ušitým kouskem oblečení.
 • Kurz probíhá v plně vybavené dílně, takže všechny pomůcky a stroje k šití budete mít k dispozici.

Připravené střihy:

Tílko

Tílko je základní oděv bez kterého se já neobejdu. Mám připravené dvě varianty. Jedna je základní, druhá je vychytaná s všitou podsádkou, která může nahradit podprsenku. Není nic pohodlnějšího, obzvlášť v teplých letních dnech.

Legíny

Se střihem na legíny jsem si obzvlášť vyhrála, protože je nosím skoro pořád, a mám ráda, když mi sednou přesně. I tady u toho střihu mám připravené několik možnách variant. Dají se udělat s tak vysokým pasem, jak budete chtít, ale i jako kraťásky. Nemůžu si v zimě vynachválit kraťásky s vysokým pasem, díky kterému mám bedra v teple.

Sportovní podprda

Nevím jak vy, ale já už jsem před nějakou dobou zavrhla kosticové podprsenky na každodenní nošení a vyměnila jsem je za pohodlnější variantu. I u toho střihu mám na výběr ze dvou možností. Jedna je na každodenní nošení, ramínka jsou užší a výstřih větší tak, aby se dala nosit pod tílko a nebyla vidět. Druhá možnost je přímo na sport, takže jsou ramínka širší, výstřih menší a celkově je střih více obepínající.

Mikina

Bez mikiny si to taky nedokážu představit. I tady mám pro vás několik variant střihu. S kapucí, s límečkem anebo bez ničeho. Varianta se zipem je taky možná. Nevím, co více k tomu napsat, podívejte se sami.

Tepláky

Ani zde pro vás nemám jenom jednu variantu. Mám dva tipy. Jeden je takový více pyžamový, jednoduchý střih, který je ale velmi pohodlný a jednoduchý na ušití. Pak tu mám více sportovní variantu s kapsami a záhyby.

Sukně

Ani tohle by nemělo v šatníku chybět. Úplně základní sukně kolová, půlkolová a čtvrtkolová.
Pěkná na pohled praktická na nošení a jednoduchá na ušití.

Dárkové poukazy

Máte v okolí někoho, koho by kurz zajímal? Kurz můžete nyní pořídit i jako dárek. Po zakoupení obdržíte dárkový poukaz s kódem, který si můžete vytisknout a někomu darovat.

Storno podmínky

 • Pokud se účastník odhlásí 14 a více dní před začátkem kurzu, bude mu vrácena celá částka.
 • Pokud se účastník odhlásí 6 – 13 dní před začátkem kurzu, činí storno poplatek 300 Kč. 
 • Pokud se účastník odhlásí 5 a méně dní před začátkem kurzu, tak storno poplatek činí 100 %.
 • Ve všech případech je možné kurz přepsat na jinou osobu, v takovém případě je stornopoplatek 0 Kč.
 • Pokud nebude  moct účastník přijít na jednotlivé lekce, tak bude umožněna jedna náhrada.
 • Pokud se kurz zruší z mé strany, bude nahrazen nebo vrácena odpovídající částka.

Reference

Markétu jako lektorku jakéhokoli kurzu a spolupráce obecně můžu vřele doporučit. Absolvovala jsem u ní nejeden kurz i mi pomáhala s osobním projektem a vždycky jsem se pod jejím vedením cítila skvěle, a to nejsem žádný šicí expert a dávám si se šitím dost na čas 🙂 

 Markéta vám všechno krásně vysvětlí, klidně i zopakuje, když je potřeba, takže instrukce pochopí opravdu každý. Osobně mi sedla i hodně lidsky, takže si na jejích kurzech přijdu jak na šicím setkání u kamarádky, což je pro mě úžasná věc a daleko víc si celé šití užiju.

Michaela Heřtušová

Díky Markét jsem se naučila obsluhovat šicí stroj, základy šití i vyrobit krásné výrobky pro sebe a svoji rodinu. Markétka je moc milá a ochotná a ráda si k ní zase přijdu neco ušít.

Bajča Radilová

Pokud máte otázky, neváhejte mě kontaktovat

Markéta Třešňáková (Kotmelová)
E-mail: marketa@kotmelie.cz
Telefon: 728 384 585