Online kurz První šití

LEKCE 1 – ZDARMA PRO VŠECHNY, KTEŘÍ CHTĚJÍ TEĎ ŠÍT 

Koupili jste si šicí stroj a  chcete se pustit do šití? Nemáte však se šitím žádné nebo malé zkušenosti a potřebujete informace do začátku? Tak přesně pro vás jsem uvolnila první lekci svého online kurzu První šití, je zdarma níže bez jakýchkoli podmínek.

V první lekci vás naučím nastavit a navlíknout šicí stroj, řekneme si časté začátečnické chyby a jak se jich vyvarovat. Nezapomeneme ani na seznam pomůcek, které k šití budete určitě potřebovat. 

V druhé části lekce si vše vyzkoušíme na jednoduchém, ale přesto praktickém pytlíku. Stahuje se z obou stran, což umožňuje jednodušší stahování a rozdělávání. Já ho používám na všechno možný. Mám doma několik velikostí a buď ho mám na nakupování a nebo na cestování, kde si do pytlíku balím spodní prádlo, ponožky apod. Na pytlíku se naučíte postup, aby se dal stahovat prakticky z obou stran, a vyzkoušíte si svoje první šití na něčem praktickém.

ZAUJAL VÁS KURZ?

Zaujala vás první lekce a chtěli byste v kurzu pokračovat, zdokonalit se v šití a ušít si pár praktických věcí? Online kurz První šití nabízím po dobu trvání nouzového stavu v rámci epidemiologické krize s 30% slevou.

Pokud nechcete celý kurz, můžete si koupit jednotlivé lekce.

Koupí kurzu přispějete na výrobu roušek pro nemocnice a sociálních zařízení, kde je stále nedostatek. Již jsem těmto institucím darovala přes 100 ks roušek a chci dále pokračovat.

Prošij se ke svému stylu

Chcete si šít vlastní oblečení? Ale chybí vám základy šití nebo si nejste jistí, jestli to zvládnete?

Tak je online kurz První šití pro vás. Naučím vás základy šití a postupně se dopracujeme k vaší první ušité sukni.

Jednou týdně si se mnou ušijete jednu praktickou věc, která vás v šití posune dál a naučí vás něco nového.

Proč se chcete naučit šít?

Co vás v online kurzu První šití čeká?

 • Naučíte se šít spoustu zajímavých a praktických věcí, od pytlíku až po sukni a to bez toho, aniž byste předtím uměli vzít jehlu do ruky.
 • Kurz trvá 9 týdnů a každý týden se vám otevře nová lekce, ve které se naučíte něco nového, a rovnou znalosti využijete na ušití zajímavých produktů.
 • Po absolvování tohoto kurzu budete umět ovládat šicí stroj a naučím vás základy toho, co potřebujete vědět o šicích principech, které vám dopomůžou k vlastní kreativní tvorbě.
 • Kurz je postavený tak, aby ho zvládl i úplný začátečník, ale i pokročilejší v něm najdou spoustu užitečných informací, které možná při samouce unikly.
 • Dozvíte se také, jaké jsou v šití časté začátečnické chyby, na co si dávat pozor a co je důležité.
 • Přesto, že jde o online kurz, plně se vám věnuji. Po celou dobu kurzu a i po něm vám jsem k dispozici pro vaše dotazy.

O kurzu

V mém kurzu se konkrétně naučíte následující dovednosti a rovnou si ušijete tyto produkty:

Stahovací pytlík

Jednoduchý a přesto praktický pytlík. Stahuje se z obou stran, což umožňuje jednodušší stahování a rozdělávání. Já ho používám na všechno možný. Mám doma několik velikostí, a buď ho mám na nakupování a nebo na cestování, kde si do pytlíku balím spodní prádlo, ponožky apod. Na pytlíku se naučíte postup, aby se dal stahovat prakticky z obou stran, a vyzkoušíte si svoje první šití na něčem praktickém.

A protože se jedná o první lekci, naučím Vás také nastavit a navlíknout šicí stroj, řekneme si časté začátečnické chyby a jak se jich vyvarovat. Nezapomeneme ani na seznam pomůcek, které k šití budete určitě potřebovat.

VIDEO JE ZDARMA V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY

Povlak na polštář

Základní vybavení domácnosti přesně podle vašich představ? Povlak na polštář dokáže pěkně pozměnit interiér a ne vždy je snadné sehnat přesně ten, který bychom si přáli. Tento je ušitý tak jednoduše, že to zvládne úplně každý. Je to jako velká kapsa, kam se polštář pouze zasune. Na tomto povlaku na polštář se naučíte podehnutou obrubu, často používanou.

Plátěná taška

Také patří do základního vybavení domácnosti. Obzvlášť když člověk nechce používat jednorázové igelitky anebo papírové tašky, hodí se mít doma vždy dostatečnou zásobu plátěných tašek. Tahle taška je ušitá s dvojitým švem, takže je pevnější a vydrží větší zátěž.
Díky teto tašce vám už nebude neznámý pojem francouzský šev a taky se naučíte, jak dělat tato dlouhá úzká ucha.

Super šála

Super šála je šála, která vám nebude pořád padat nebo si ji nebudete muset pořád dokola obmotávat kolem krku. Jednou a hotovo. Knoflík zajistí, že nám šála nikam neodlítne, když se rozběhneme nebo když zafouká vítr. Na šále si poprvé vyzkoušíte, jaké to je šít něco na ruby, a pak to obrátit a mít to krásné, a taky vám ukážu, jak se správně přišívá knoflík. 

Pytlíček na knoflík

Tento pytlíček je dvojitý a s knoflíkem, takže se do něj dávají věci, které nepatří do stahovacího pytlíku. Svačina nebo hygiena a další. Na tomto si krásně zopakujeme vše, co jsme se naučili.

Stahovací batoh

Podobný jako stahovací pytlík, ale je větší, má ucha a vevnitř nakládanou kapsičku na drobnosti. Ideální průvodce na cesty, kam potřebuji jenom malinko věcí a nechci nosit kabelku přes rameno. Tady se naučíme nakládanou kapsu, velmi užitečnou pro další šití.

Taštička na zip

Za mě asi nejpoužívanější produkt z celého kurzu. Mám jich doma několik a používám je na všechno možný. Nejoblíbenější je ta, kterou nosím vždy s sebou, a mám v ní všechny ty drobnosti, které by se mi jinak v batohu povalovaly. Zip je velký strašák pro všechny, co se učí šít, ale ono to není tak těžký. Tady se to všechno naučíme

Obal na notebook

Já vím, většinou dostanete obal k notebooku, když si ho kupujete, ale mít vlastní z vlastní látky, kterou si vyberete, je prostě radost. Navíc tento obal se dá používat nejenom na notebook, ale na všechno placaté. Dá se využít i na tablet anebo dokumenty, které nechcete mít v batohu pomačkané, a spoustu dalších věcí. Zopakujeme si šití zipu a naučíme se kompletovat jednotlivé části do sebe.

Půlkolová sukně

Půlkolová sukně proto, že je jednoduchá na ušití, a zároveň velmi oblíbený kousek oblečení, takže za mě ideální první vlastnoručně ušitý kousek do vašeho šatníku. Naučit se vypočítat si střih, položit střih na látku a střihnout první kousek oblečení – to si tady všechno ukážeme.

Koupí kurzu První šití získáte:

 • Celkem 9 lekcí – každý týden jedna lekce šití od základních dovedností až po ušití si vlastní sukně.
 • Neomezený přístup k lekcím i po době uplynutí kurzu, můžete se k lekcím kdykoliv vrátit.
 • Přesné video návody k ušití si  devíti praktických věcí.
 • Možnost se mne na cokoliv z kurzu zeptat po dobu jeho trvání a i po něm.
 • Seznam pomůcek, které k šití určitě budete potřebovat.
 • Tipy na začátečnické chyby a jak se jich vyvarovat.
 • Po absolvování kurzu budete připraveni na vlastní kreativní tvorbu.

Online kurz První šití si můžete koupit právě teď za

1 500 Kč

1 000 Kč

Dárkové poukazy

Máte v okolí někoho, kdo se chce naučit šít? Kurz můžete nyní pořídit i jako dárek. Po zakoupení obržíte dárkový poukaz s kódem, který si můžete vytisknout a někomu darovat. Obdarovaný pak jen zadá kód a bude mít přístup do kurzu. 

Reference

Markétu jako lektorku jakéhokoli kurzu a spolupráce obecně můžu vřele doporučit. Absolvovala jsem u ní nejeden kurz i mi pomáhala s osobním projektem a vždycky jsem se pod jejím vedením cítila skvěle, a to nejsem žádný šicí expert a dávám si se šitím dost na čas 🙂 

 Markéta vám všechno krásně vysvětlí, klidně i zopakuje, když je potřeba, takže instrukce pochopí opravdu každý. Osobně mi sedla i hodně lidsky, takže si na jejích kurzech přijdu jak na šicím setkání u kamarádky, což je pro mě úžasná věc a daleko víc si celé šití užiju.

Michaela Heřtušová

Díky Markét jsem se naučila obsluhovat šicí stroj, základy šití i vyrobit krásné výrobky pro sebe a svoji rodinu. Markétka je moc milá a ochotná a ráda si k ní zase přijdu neco ušít.

Bajča Radilová

O mně – lektorovi

Ahoj, jmenuju se Markéta Kotmelová, jsem vyučená dámská krejčová, lektorka kurzů, bezodpadový a ekologický nadšenec, holka, která po škole zjistila, že klasický oděvní průmysl jí moc nesedí, a tak jsem začala hledat alternativy.

SLOW móda je opak fast fashion. Jde o přesný opak toho, o co se posledních pár let módní průmysl snažil. Ten chce hodně produkovat, hodně prodávat, snižovat náklady a zajistit to, aby se zboží točilo a prodávalo v co největším množství. Slou móda je o pomalém životním stylu, o tom, že neprodukujeme hodně a nekvalitně, ale málo a kvalitně.

Došlo mi že, máma a naše babičky si všechno šily, bylo to normální a běžné, a tak mě napadlo, že když budu učit lidi šít, mohlo by se to vrátit do normálu. 

Kurzy šití jsem začala dělat před 4 lety v Praze. Pod rukama mi prošlo zhruba 1000 lidí, které jsem provedla základními dovednostmi v šití, a spoustu z nich pokračovalo dál v šití na sebe nebo své okolí. 

A protože žijeme v úžasné době internetu, chci využít toho, že můžu učit lidi šít po cele ČR a přispět tak k návratu slow fashion. Díky mé praxi vím, s čím se začátečníci potýkají nejčastěji, vím, na co je potřeba si při šití dávat pozor, a taky mám pár osvědčených vychytávek, které jsou lehké na ušití,  pěkné pro oko a praktické pro život.

 Takže, pokud chcete se šitím začít, nebo už jste začali a potýkáte se s nějakými problémy, připravila jsem kurz šití, ve kterém se naučíte potřebné základy.

Nic neriskujete – garance vrácení peněz

Pokud se vám kurz nebude zamlouvat, neriskujete ani korunu. Máte totiž až 30 dnů od spuštění kurzu na to, abyste jej mohli vrátit, a já vám pošlu všechny vaše peníze zpět. Nebudu se vás na nic ptát, nebudete mi muset nic vysvětlovat. Nákup kurzu je tedy bez rizika.

Nejčastější otázky

Máte otázky? Já mám odpovědi:

Je kurz jenom pro začátečníky?

Kurz je postavený tak, aby i úplný začátečníci mohli se šitím začít a dozvěděli se všechny potřebné informace. Ale i pokročilí se v kurzu zaručeně dozví věci, které nevěděli. Nejenom, že najdoue mi nebude kurz líbit? super návody na praktické věci, ale můžou se díky tomu, že si kurz zakoupí, zeptat i na věci, které jim při šití dělají problémy. Takže pokud už máte se šitím nějaké zkušenosti, ale máte pocit, že vám unikli nějaké základy, je kurz také pro vás.

Jak dlouho kurz trvá?

Kurz trvá 9 týdnu a každý týden dostanete jednu lekci. Lekce trvá cca 40 min. Celkem na vás čeká lehce přes 6 hodin výuky.

Jak dlouho budu mít do kurzu přístup?

Kurz trvá 9 týdnů, lekce se dají i stáhnout, takže pokud budete chtít, můžete si jednotlivé lekce uložit a mít ke kurzu přístup kdykoli. Dokud budu stránku provozovat, můžete se mě ptát na dotazy ohledně kurzu a šití a já vám budu k dispozici.

V čem má online kurz výhody a nevýhody?

Online kurz má jednu velkou nevýhodu, a to tu, že vám nemůžu na přímo vysvětlit a ukázat, přesně to, co nechápete. Výhody to má ale velké. Sami si určíte čas, tempo a místo kurzu. Kurzy jsem natáčela tak, aby byly pochopitelné a srozumitlné, a abych nevynechala žádnou důležitou část šití. A i kdyby přes mojí snahu nic nevynechat a udělat to co nejsrozumitelněji vám nebylo něco jasné, můžete mi napsat a já se vám pokusím co nejlépe odpovědět a poradit online na dálku.

Je vhodný kurz právě pro mě?

Pokud jste plní odhodlání se naučit šít anebo se v šití zdokonalit, tak je kurz přesně pro vás. Potřebujete pro to základní vybavení jako je šicí stroj a drobné příslušenství. Pak vám stačí si na každou lekci pořídit potřebný materiál a mít stůl, na kterém můžete šít. Nic víc nepotřebujete.

Proč zrovna tenhle online kurz?

Mám za sebou několik let lektorování a sestavování kurzů. Prošlo mi rukama už mnoho lidí a za tu dobu jsem vypozorovala nejčastější začátečnické chyby. Taky je tento kurz postavený na tom, abyste si zde ušili praktické věci pro život, na kterých se pokaždé naučíte jinou šicí dovednost. 

Co když budu nespokojená/ý?

Pokud zjistíte, že vám kurz nevyhovuje, nabízím vám 30 denní garanci vrácení peněz. To znamená, že do 30 dnů od zakoupení kurzu můžete bez udání důvodu kurz vrátit a já vám vrátím celou částku.

Získám hned přístup ke všem video lekcím?

Kurz je koncipovaný tak, že každý týden se vám spřístupní jedna lekce. K lekcím, co už jste dostali, máte permanentní přístup, ale na lekce, které vás teprve čekají, si musíte počkat do dalších týdnů.

Nenašli jste svoji otázku a odpověď? Napište mi váš dotaz na email marketa@kotmelie.cz, ráda vám odpovím.

Jste nedočkaví? Podívejte se na videa zdarma

Řasící gelová páska

Nakládaná kapsa

Sešití gumy

Knoflíková dírka

Šikmý proužek

Zkrácení kalhot

Pokud máte otázky, neváhejte mě kontaktovat

Markéta Třešňáková (Kotmelová)
E-mail: marketa@kotmelie.cz
Telefon: 728 384 585