Individualní kurz Overlock a jeho tajemství

Místo: Prokopova 14, Praha 3, Žižkov

Cena: 3 500 Kč

Aktuálně až do odvolání individuální kurzy šití v Praze pozastavuji. Stále si ale můžete vybrat některý z kurzů šití online.

Máte doma overlock a chcete mu porozumět? Naučit se ho navlékat, seřizovat a vědět, na co všechno jsou ta kolečka? Nebo přemýšlíte, jestli overlock skutečně potřebujete mít doma?

Na kurzu se dozvíte všechno o overlocku, vyzkoušíte si ho navléknou a seřídit. Dozvíte se, co je diferenciál a jak si poradit se všemi těmi kolečky na seřízení nití.

Co vás v kurzu Overlock a jeho tajemství čeká?

  • Kurz je individuální, budete na něm jenom vy a já.
  • Kurz trvá 10 hodiny, je rozložený do dvou dnů o víkendu anebo na tři dny v týdnu.
  • Můžete si vybrat ze 4 střihů, které mám pro vás připravené (fotky jsou níže).
  • Můžete si donést vlastní střih a zkonzultovat se mnou, co si chcete ušít.
  • Naučíte se ovládat overlock.
  • Ukážu vám, jak pracovat se střihem.
  • Budete se moct zeptat na všechno ohledně šití na overlocku, co vám nebylo jasné.
  • Budete odcházet s vlastnoručně ušitým kouskem oblečení.
  • Kurz probíhá v plně vybavené dílně, takže všechny pomůcky a stroje k šití budete mít k dispozici.

Připravené střihy:

Tílko

Tílko je základní oděv bez kterého se já neobejdu. Mám připravené dvě varianty. Jedna je základní, druhá je vychytaná s všitou podsádkou, která může nahradit podprsenku. Není nic pohodlnějšího, obzvlášť v teplých letních dnech.

Legíny

Se střihem na legíny jsem si obzvlášť vyhrála, protože je nosím skoro pořád, a mám ráda, když mi sednou přesně. I tady u toho střihu mám připravené několik možnách variant. Dají se udělat s tak vysokým pasem, jak budete chtít, ale i jako kraťásky. Nemůžu si v zimě vynachválit kraťásky s vysokým pasem, díky kterému mám bedra v teple.

Sportovní podprda

Nevím jak vy, ale já už jsem před nějakou dobou zavrhla kosticové podprsenky na každodenní nošení a vyměnila jsem je za pohodlnější variantu. I u toho střihu mám na výběr ze dvou možností. Jedna je na každodenní nošení, ramínka jsou užší a výstřih větší tak, aby se dala nosit pod tílko a nebyla vidět. Druhá možnost je přímo na sport, takže jsou ramínka širší, výstřih menší a celkově je střih více obepínající.

Tričko

Nejčastěji si lidé chtějí ušít tričko, proto jsem pro vás připravila střih na základní tričko. Střih se dá poupravit podle vašich požadavků. Může být delší, s rukávy i bez, s kulatým výstřihem, anebo s výstřihem do V.

Dárkové poukazy

Máte v okolí někoho, koho by kurz zajímal? Kurz můžete nyní pořídit i jako dárek. Po zakoupení obdržíte dárkový poukaz s kódem, který si můžete vytisknout a někomu darovat.

Reference

Markétu jako lektorku jakéhokoli kurzu a spolupráce obecně můžu vřele doporučit. Absolvovala jsem u ní nejeden kurz i mi pomáhala s osobním projektem a vždycky jsem se pod jejím vedením cítila skvěle, a to nejsem žádný šicí expert a dávám si se šitím dost na čas 🙂 

 Markéta vám všechno krásně vysvětlí, klidně i zopakuje, když je potřeba, takže instrukce pochopí opravdu každý. Osobně mi sedla i hodně lidsky, takže si na jejích kurzech přijdu jak na šicím setkání u kamarádky, což je pro mě úžasná věc a daleko víc si celé šití užiju.

Michaela Heřtušová

Díky Markét jsem se naučila obsluhovat šicí stroj, základy šití i vyrobit krásné výrobky pro sebe a svoji rodinu. Markétka je moc milá a ochotná a ráda si k ní zase přijdu neco ušít.

Bajča Radilová

Pokud máte otázky, neváhejte mě kontaktovat

Markéta Třešňáková (Kotmelová)
E-mail: marketa@kotmelie.cz
Telefon: 728 384 585