O mně 

Ahoj, jmenuju se Markéta Třešňáková (Kotmelová), jsem vyučená dámská krejčová, lektorka kurzů, bezodpadový a ekologický nadšenec, holka, která po škole zjistila, že klasický oděvní průmysl jí moc nesedí, a tak jsem začala hledat alternativy.

SLOW móda je opak fast fashion. Jde o přesný opak toho, o co se posledních pár let módní průmysl snažil. Ten chce hodně produkovat, hodně prodávat, snižovat náklady a zajistit to, aby se zboží točilo a prodávalo v co největším množství. Slou móda je o pomalém životním stylu, o tom, že neprodukujeme hodně a nekvalitně, ale málo a kvalitně.

Došlo mi, že máma a naše babičky si všechno šily, bylo to normální a běžné, a tak mě napadlo, že když budu učit lidi šít, mohlo by se to vrátit do normálu. 

Kurzy šití jsem začala dělat před 4 lety v Praze. Pod rukama mi prošlo zhruba 1000 lidí, které jsem provedla základními dovednostmi v šití, a spoustu z nich pokračovalo dál v šití na sebe nebo své okolí. 

A protože žijeme v úžasné době internetu, chci využít toho, že můžu učit lidi šít po cele ČR a přispět tak k návratu slow fashion. Díky mé praxi vím, s čím se začátečníci potýkají nejčastěji, vím, na co je potřeba si při šití dávat pozor, a taky mám pár osvědčených vychytávek, které jsou lehké na ušití,  pěkné pro oko a praktické pro život.