Individuální kurz První šití 

Místo: Prokopova 14, Praha 3, Žižkov

Cena: 11 000 Kč

Aktuálně až do odvolání individuální kurzy šití v Praze pozastavuji. Stále si ale můžete vybrat některý z kurzů šití online.

Chcete si šít vlastní oblečení? Ale chybí vám základy šití nebo si nejste jistí, jestli to zvládnete?

Tak je kurz První šití pro vás. Naučím vás základy šití a postupně se dopracujeme k vaší první ušité sukni.

  Jednou týdně si se mnou ušijete jednu praktickou věc, která vás v šití posune dál a naučí vás něco nového.

  Co vás v kurzu První šití čeká?

  • Kurz trvá devět týdnů, dohromady 31,5 hodin kurzu, každý týden si ušijete jednu praktickou věc, díky které se naučíte něco nového.
  • Kurz je individuální, budete na něm jenom vy a já.
  • Kurz probíhá v plně vybavené dílně, tzn. všechny pomůcky a stroje k šití budete mít k dispozici.
  • Naučíte se šít spoustu zajímavých a praktických věcí, od pytlíku až po sukni a to bez toho, aniž byste předtím uměli vzít jehlu do ruky.
  • Po absolvování tohoto kurzu budete umět ovládat šicí stroj a naučím vás základy toho, co potřebujete vědět o šicích principech, které vám dopomůžou k vlastní kreativní tvorbě.
  • Kurz je postavený tak, aby ho zvládl i úplný začátečník, ale i pokročilejší v něm najdou spoustu užitečných informací, které možná při samouce unikly.
  • Dozvíte se také, jaké jsou v šití časté začátečnické chyby, na co si dávat pozor a co je důležité.

  V mém kurzu se konkrétně naučíte následující dovednosti a rovnou si ušijete tyto produkty:

  Stahovací pytlík

  Jednoduchý a přesto praktický pytlík. Stahuje se z obou stran, což umožňuje jednodušší stahování a rozdělávání. Já ho používám na všechno možný. Mám doma několik velikostí, a buď ho mám na nakupování a nebo na cestování, kde si do pytlíku balím spodní prádlo, ponožky apod. Na pytlíku se naučíte postup, aby se dal stahovat prakticky z obou stran, a vyzkoušíte si svoje první šití na něčem praktickém.

  A protože se jedná o první lekci, naučím Vás také nastavit a navlíknout šicí stroj, řekneme si časté začátečnické chyby a jak se jich vyvarovat. Nezapomeneme ani na seznam pomůcek, které k šití budete určitě potřebovat.

  Povlak na polštář

  Základní vybavení domácnosti přesně podle vašich představ? Povlak na polštář dokáže pěkně pozměnit interiér a ne vždy je snadné sehnat přesně ten, který bychom si přáli. Tento je ušitý tak jednoduše, že to zvládne úplně každý. Je to jako velká kapsa, kam se polštář pouze zasune. Na tomto povlaku na polštář se naučíte podehnutou obrubu, často používanou.

  Plátěná taška

  Také patří do základního vybavení domácnosti. Obzvlášť když člověk nechce používat jednorázové igelitky anebo papírové tašky, hodí se mít doma vždy dostatečnou zásobu plátěných tašek. Tahle taška je ušitá s dvojitým švem, takže je pevnější a vydrží větší zátěž.
  Díky teto tašce vám už nebude neznámý pojem francouzský šev a taky se naučíte, jak dělat tato dlouhá úzká ucha.

  Super šála

  Super šála je šála, která vám nebude pořád padat nebo si ji nebudete muset pořád dokola obmotávat kolem krku. Jednou a hotovo. Knoflík zajistí, že nám šála nikam neodlítne, když se rozběhneme nebo když zafouká vítr. Na šále si poprvé vyzkoušíte, jaké to je šít něco na ruby, a pak to obrátit a mít to krásné, a taky vám ukážu, jak se správně přišívá knoflík. 

  Pytlíček na knoflík

  Tento pytlíček je dvojitý a s knoflíkem, takže se do něj dávají věci, které nepatří do stahovacího pytlíku. Svačina nebo hygiena a další. Na tomto si krásně zopakujeme vše, co jsme se naučili.

  Stahovací batoh

  Podobný jako stahovací pytlík, ale je větší, má ucha a vevnitř nakládanou kapsičku na drobnosti. Ideální průvodce na cesty, kam potřebuji jenom malinko věcí a nechci nosit kabelku přes rameno. Tady se naučíme nakládanou kapsu, velmi užitečnou pro další šití.

  Taštička na zip

  Za mě asi nejpoužívanější produkt z celého kurzu. Mám jich doma několik a používám je na všechno možný. Nejoblíbenější je ta, kterou nosím vždy s sebou, a mám v ní všechny ty drobnosti, které by se mi jinak v batohu povalovaly. Zip je velký strašák pro všechny, co se učí šít, ale ono to není tak těžký. Tady se to všechno naučíme

  Obal na notebook

  Já vím, většinou dostanete obal k notebooku, když si ho kupujete, ale mít vlastní z vlastní látky, kterou si vyberete, je prostě radost. Navíc tento obal se dá používat nejenom na notebook, ale na všechno placaté. Dá se využít i na tablet anebo dokumenty, které nechcete mít v batohu pomačkané, a spoustu dalších věcí. Zopakujeme si šití zipu a naučíme se kompletovat jednotlivé části do sebe.

  Půlkolová sukně

  Půlkolová sukně proto, že je jednoduchá na ušití, a zároveň velmi oblíbený kousek oblečení, takže za mě ideální první vlastnoručně ušitý kousek do vašeho šatníku. Naučit se vypočítat si střih, položit střih na látku a střihnout první kousek oblečení – to si tady všechno ukážeme.

  Reference

  Markétu jako lektorku jakéhokoli kurzu a spolupráce obecně můžu vřele doporučit. Absolvovala jsem u ní nejeden kurz i mi pomáhala s osobním projektem a vždycky jsem se pod jejím vedením cítila skvěle, a to nejsem žádný šicí expert a dávám si se šitím dost na čas 🙂 

   Markéta vám všechno krásně vysvětlí, klidně i zopakuje, když je potřeba, takže instrukce pochopí opravdu každý. Osobně mi sedla i hodně lidsky, takže si na jejích kurzech přijdu jak na šicím setkání u kamarádky, což je pro mě úžasná věc a daleko víc si celé šití užiju.

  Michaela Heřtušová

  Díky Markét jsem se naučila obsluhovat šicí stroj, základy šití i vyrobit krásné výrobky pro sebe a svoji rodinu. Markétka je moc milá a ochotná a ráda si k ní zase přijdu neco ušít.

  Bajča Radilová

  Pokud máte otázky, neváhejte mě kontaktovat

  Markéta Třešňáková (Kotmelová)
  E-mail: marketa@kotmelie.cz
  Telefon: 728 384 585