Individuální kurz Šití s Markét

Místo: Prokopova 14, Praha 3, Žižkov

Cena: 3 700 Kč

Aktuálně až do odvolání individuální kurzy šití v Praze pozastavuji. Stále si ale můžete vybrat některý z kurzů šití online.

Chcete si doplnit šatník o vlastnoručně ušité kousky? Máte základy šití za sebou a chcete se pustit do šití oblečení? Chcete se naučit pracovat se střihem? Šití s Markét je přizpůsobivý kurz, kde si můžete z nabídnutého portfolia vybrat, co si na kurzu ušijete, anebo si po konzultaci donést něco vlastního.

V portfoliu najdete jednodušší kousky oblečení, ale i složitější pro pokročilé. Před začátkem kurzu spolu zkonzultujeme, co byste si chtěl/a ušít a podle vašich dosavadních zkušeností vybereme to nejvhodnější pro vás. Dostanete instrukce o tom, jaký materiál si máte donést, kolik si ho máte donést, a jestli potřebujete ještě něco dalšího.

Co vás v kurzu Šití s Markét čeká?

  • Kurz je rozdělen na tři setkání – dohromady 10,5 hodin kurzu.
  • Kurz je individuální, budete na něm jenom vy a já.
  • Můžete si vybrat ze 6 základních střihů (fotky jsou níže).
  • Můžete si donést vlastní střih a zkonzultovat se mnou, co si chcete ušít.
  • Naučíte se pracovat se střihem.
  • Budete se moci zeptat na všechno ohledně šití, co vám nebylo jasné.
  • Budete odcházet s vlastnoručně ušitým kouskem oblečení.
  • Kurz probíhá v plně vybavené dílně, takže všechny pomůcky a stroje k šití budete mít k dispozici.

Připravené střihy:

Tílko

Tílko je základní oděv bez kterého se já neobejdu. Mám připravené dvě varianty. Jedna je základní, druhá je vychytaná s všitou podsádkou, která může nahradit podprsenku. Není nic pohodlnějšího, obzvlášť v teplých letních dnech.

Legíny

Se střihem na legíny jsem si obzvlášť vyhrála, protože je nosím skoro pořád, a mám ráda, když mi sednou přesně. I tady u toho střihu mám připravené několik možnách variant. Dají se udělat s tak vysokým pasem, jak budete chtít, ale i jako kraťásky. Nemůžu si v zimě vynachválit kraťásky s vysokým pasem, díky kterému mám bedra v teple.

Sportovní podprda

Nevím jak vy, ale já už jsem před nějakou dobou zavrhla kosticové podprsenky na každodenní nošení a vyměnila jsem je za pohodlnější variantu. I u toho střihu mám na výběr ze dvou možností. Jedna je na každodenní nošení, ramínka jsou užší a výstřih větší tak, aby se dala nosit pod tílko a nebyla vidět. Druhá možnost je přímo na sport, takže jsou ramínka širší, výstřih menší a celkově je střih více obepínající.

Mikina

Bez mikiny si to taky nedokážu představit. I tady mám pro vás několik variant střihu. S kapucí, s límečkem anebo bez ničeho. Varianta se zipem je taky možná. Nevím, co více k tomu napsat, podívejte se sami.

Tepláky

Ani zde pro vás nemám jenom jednu variantu. Mám dva tipy. Jeden je takový více pyžamový, jednoduchý střih, který je ale velmi pohodlný a jednoduchý na ušití. Pak tu mám více sportovní variantu s kapsami a záhyby.

Sukně

Ani tohle by nemělo v šatníku chybět. Úplně základní sukně kolová, půlkolová a čtvrtkolová.
Pěkná na pohled praktická na nošení a jednoduchá na ušití.

Dárkové poukazy

Máte v okolí někoho, koho by kurz zajímal? Kurz můžete nyní pořídit i jako dárek. Po zakoupení obdržíte dárkový poukaz s kódem, který si můžete vytisknout a někomu darovat.

Reference

Markétu jako lektorku jakéhokoli kurzu a spolupráce obecně můžu vřele doporučit. Absolvovala jsem u ní nejeden kurz i mi pomáhala s osobním projektem a vždycky jsem se pod jejím vedením cítila skvěle, a to nejsem žádný šicí expert a dávám si se šitím dost na čas 🙂 

 Markéta vám všechno krásně vysvětlí, klidně i zopakuje, když je potřeba, takže instrukce pochopí opravdu každý. Osobně mi sedla i hodně lidsky, takže si na jejích kurzech přijdu jak na šicím setkání u kamarádky, což je pro mě úžasná věc a daleko víc si celé šití užiju.

Michaela Heřtušová

Díky Markét jsem se naučila obsluhovat šicí stroj, základy šití i vyrobit krásné výrobky pro sebe a svoji rodinu. Markétka je moc milá a ochotná a ráda si k ní zase přijdu neco ušít.

Bajča Radilová

Pokud máte otázky, neváhejte mě kontaktovat

Markéta Třešňáková (Kotmelová)
E-mail: marketa@kotmelie.cz
Telefon: 728 384 585